DÖNER-PİLAV GÜNÜNDE BAŞKANIN KONUŞMASI 29 MAYIS 2016 DÖNER-PİLAV GÜNÜNDE AALD BAŞKANININ YAPTIĞI KONUŞMA :

SAYIN OKUL MÜDÜRÜMÜZ, SAYIN MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ, DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ , DEĞERLİ MEZUNLARIMIZ VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ.

HER EĞİTİM KURUMUNUN, GELECEK NESİLLERİN YETİŞMESİNDE VE BİR ÜLKENİN YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNE KATKISINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ OLDUĞU KUŞKUSUZDUR.
 

BUNUNLA BİRLİKTE ; BAZI EĞİTİM KURUMLARI VARDIR Kİ , KÖKLÜ GEÇMİŞİ, ÖĞRETİM VE YÖNETİCİ KADROLARININ KALİTESİ İLE, ADETA MARKA DEĞERİ TAŞIMAKTA VE BUNA PARALEL OLARAKTA, TERCİH EDİLEN BİR KONUMDA BULUNMAKTADIRLAR.

İŞTE, ANKARA ATATÜRK LİSESİ 130 YILLIK KÖKLÜ GEÇMİŞİ İLE TERCİH EDİLEN BİR EĞİTİM KURUMU OLMA VASFINI GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ HALEN DEVAM ETTİRMEKTEDİR.
ANKARA ATATÜRK LİSESİ, ÜLKEMİZE HER KADEMEDE ÇOK BÜYÜK DEĞERLER KAZANDIRMIŞ OLUP, KAZANDIRMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.

ANKARA ATATÜRK LİSESİ GİBİ KÖKLÜ EĞİTİM KURUMLARINDAN MEZUN OLAN KİŞİLERİN, MEZUNİYETLERİNİN ÜZERİNDEN UZUN SENELER GEÇSEDE OKULDAŞ OLMANIN YARATTIĞI MENSUBİYET DUYGUSU HİÇ BİR ZAMAN ZAYIFLAMAMALIDIR.
İŞTE BUNU SAĞLAMAK AMACIYLA, ÖZELLİKLE KÖKLÜ EĞİTİM KURUMLARINDAN MEZUN OLANLAR TARAFINDAN MEZUNLAR DERNEĞİ VEYA BAŞKA İSİMLER İLE DERNEKLER KURULMUŞ BULUNMAKTADIR.

MEZUNLAR DERNEĞİ ARACILIĞI İLE , AYNI OKULDAN MEZUN OLANLAR ARASINDAKİ BAĞ KUVVETLENMEKTE, YİNE BU DERNEKLER VASITASIYLA MEZUNLAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM SAĞLANMAYA ÇALIŞILMAKTADIR.
BU İŞLEVLERİ DİKKATE ALINDIĞINDA, OKUL MEZUNLAR DERNEKLERİNİN ÖNEMİ ÇOK DAHA İYİ ORTAYA ÇIKMAKTADIR.

ANCAK, BİR OKULUN MEZUNLAR DERNEĞİNİN İŞLEVİNİ YERİNE GETİREBİLMESİ, HİÇ KUŞKU YOKKİ, MEZUNLARIN DERNEĞE VE DERNEK FAALİYETLERİNE GÖSTERECEKLERİ İLGİ VE OKULDAŞ DUYARLILIĞININ ÜST SEVİYELERE ULAŞMASI İLE MÜMKÜN OLABİLİR.

14 MAYIS 1976 TARİHİNDE KURULAN VE 40 YILLIK BİR GEÇMİŞE SAHİP OLAN ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ, BİR ÇOK DERNEĞİN SAHİP OLMADIĞI KENDİ MÜLKÜ OLAN BİR DERNEK MERKEZİNE SAHİP OLARAK YUKARIDA İFADE ETMEYE ÇALIŞTIĞIM İŞLEVLERİ YERİNE GETİRME GAYRETİ İLE FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

40 YILLIK GEÇMİŞİ İÇERİSİNDE ZAMAN ZAMAN ZOR DÖNEMLERDE GEÇİRMİŞ BULUNAN DERNEĞİMİZ, BÜTÜN BU ZORLUKLARI AŞARAK BU GÜNLERE GELMİŞ BULUNMAKTADIR.

ÇOK YAKIN GEÇMİŞTE BİR AVUÇ ATATÜRK LİSELİNİN DEĞERLİ KATKILARI İLE DERNEK MERKEZİMİZİN ÇİFT CEPHELİ GENİŞ TERASININ ÜZERİNİN KAPATILMASINI BAŞARDIK. BUNDAN SONRAKİ YAKIN HEDEFİMİZ YİNE ATATÜRK LİSELİLERİN KATKILARI İLE TERAS ETRAFININ AÇILIR KAPANIR CAM SİSTEMİ İLE KAPATILMASI VE BÖYLECE KAPALI MEKANIMIZ DIŞINDA YAKLAŞIK 40-50 KİŞİYE OTURARAK HİZMET VEREBİLECEK RAHAT VE FERAH BİR MEKANA SAHİP OLABİLMEKTİR.

TERASIMIZIN ÜZERİNİN KAPATILMASINI MÜTEAKİP DERNEĞİMİZİN KURULUŞUNUN 40 NCI YILDÖNÜMÜ OLAN 14 MAYIS 2016 TARİHİNDE CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE ÇOK ZENGİN BİR MENÜ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KOKTEYLİMİZE KATILAN VE ESKİ DURUMU BİLEN ATATÜRK LİSELİLER DERNEK MERKEZİMİZİN YENİ HALİ VE İMKANLARI KARŞISINDA ŞAŞIRMIŞLARDIR.

SEVGİLİ ATATÜRK LİSELİLER,

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU OLARAK, DERNEK MERKEZİMİZİN TÜM ANKARA ATATÜRK LİSELİLER'İN ORTAK BULUŞMA YERİ OLMASINI ARZU ETMEKTE VE BU HEDEFİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEYE ÇALIŞMAKTAYIZ. HER CUMARTESİ 14.00 - 17.00 SAATLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN SOHBET BULUŞMALARINA VE HER AYIN İLK CUMARTESİ GÜNLERİ 16.00 - 19.00 SAATLERİ ARASINDAKİ GELENEKSEL KOKTEYLLERİMİZE OLAN İLGİ VE KATILIMLARINIZ BİZLERE GÜÇ VERMEKTEDİR.

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ TÜM ANKARA ATATÜRK LİSELİLER'İN EVİDİR.HER ATATÜRK LİSELİ DERNEK MERKEZİNDE MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİ KONUMUNDADIR. BU ANLAMDA DERNEK ÜYESİ OLUP OLMAMANIN ÖNEMİ YOKTUR . ÖNEMLİ OLAN ATATÜRK LİSELİLİK BİLİNCİNİN YARATACAĞI SİNERJİ İLE BİRLİKTE ÇOK DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPILABİLECEĞİNE İNANMAKTIR. BUNA YÜREKTEN İNANAN BİR ATATÜRK LİSELİ OLARAK BİRLİKTE İLERİYE VE ÇOK DAHA GÜZEL BERABERLİKLERE ULAŞACAĞIMIZA KUŞKU DUYMAMAKTAYIM.

SEVGİLİ ATATÜRK LİSELİLER,

ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE MEZUNLARINA VE MEZUNLARIN ÇOCUKLARINA YÖNELİK OLARAK; ÜNİVERSİTE HAZIRLIK AŞAMASINDA VE DAHA SONRA KARİYER PLANLAMASI AŞAMASINDA KURS, SEMİNER, SERTİFİKA PROGRAMLARI, KONFERANS DÜZENLENMESİ VE BU AMAÇLARA YÖNELİK EĞİTİM ÖĞRETİM ARAÇ VE GEREÇLERİ TEMİN EDİLMESİ İÇİN KAMU TÜZEL KİŞİLİKLERİ İLE DE ENTEGRE OLARAK HAZIRLANACAK ULUSAL VEYA ULUSLARARASI BİR VEYA BİR KAÇ PROJE İLE AVRUPA BİRLİĞİ HİBE FONLARINDAN DA YARARLANILMASI SURETİYLE ATATÜRK LİSESİ SÜREKLİ EĞİTİM DANIŞMANLIK MERKEZİ (ALSEDAM) PROJESİ DÜŞÜNÜLMÜŞ VE BU AMAÇLA 13 MART 2016 TARİHLİ GENEL KURULUMUZDA GEREKLİ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMIŞTIR.
ALSEDAM PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ DURUMUNDA, AB HİBE PROGRAMLARINDAN ALINACAK ÖNEMLİ MADDİ KAYNAKLAR, DERNEĞİMİZİN ULUSAL VE ULUSLARARASI ÇERÇEVEDE TANINMASINI SAĞLAYACAĞI GİBİ, ANKARA ATATÜRK LİSESİNİN LAYIK OLDUĞU SEVİYELERDE BİR EĞİTİM KURUMU OLMASI YÖNÜNDE DE ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR

BİLİNDİĞİ ÜZERE, DERNEKLER GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI OLARAK FAALİYET GÖSTEREN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIDIR. YAŞAMALARI ; ÜYELERİ ARASINDAKİ İLETİŞİM VE BAĞIN KOPMAMASININ YANI SIRA, ÜYELERİNİN DESTEKLERİ İLE DE DOĞRU ORANTILIDIR.

HER SEVİYEDEKİ KÖKLÜ TÜM EĞİTİM KURUMLARINDA OLDUĞU GİBİ, BİR OKUL MEZUNLARININ ANA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, OKUL MEZUNLARI DERNEĞİDİR.
MEZUNLAR ARASINDAKİ BAĞ VE İLETİŞİMİN KOPMAMASI , ANCAK MEZUNLAR DERNEKLERİ TARAFINDAN SAĞLANABİLİR.

BU AMAÇ DOĞRULTUSUNDA, WEB SAYFAMIZ, TOPLU SMS SİSTEMİMİZ , FACEBOOK GRUP SAYFAMIZ VE TWİTTER HESABIMIZ İLE ANKARA ATATÜRK LİSELİLER İLE İLETİŞİMİ YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRME GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ.

KÖKLÜ BİR GEÇMİŞE SAHİP OKULUMUZ MEZUNLARINDAN OLUŞAN VE 1976 YILINDAN İTİBAREN FAALİYETİNE DEVAM EDEN ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİNİN 20 NİSAN 2014 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞAN GENEL KURULUNDA YAPILAN SEÇİM SONUCUNA GÖRE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEYE BAŞLADIĞIM VE 13 MART 2016 TARİHİNDEKİ GENEL KURUL SONUCUNDA GENÇ VE DİNAMİK YENİ BİR YÖNETİM KURULU İLE YİNE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEYE DEVAM ETTİĞİM DERNEĞİMİZİN YÖNETİM KURULU OLARAK HEP DAHA İYİYE, DAHA GÜZELE ULAŞMA ÇABASI İLE GÖREV YAPMAYA DEVAM ETMEKTEYİZ.

BU VESİLE İLE, YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARIMA ÇALIŞMA VE GAYRETLERİNDEN DOLAYI BURADA TEKRAR TEŞEKKÜRLERİMİ İFADE ETMEKTEN AYRICA MUTLULUK DUYMAKTAYIM.

ÖRNEK ALDIĞIMIZ, OKULUMUZA ADINI VEREN BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK NASIL Kİ ÇOK NAMÜSAİT ŞARTLARDA DAHİ MÜCADELESİNDEN VAZGEÇMEMİŞ VE BİZLERE BU VATANI ARMAĞAN VE EMANET ETMİŞ İSE, BİZLERDE VE ŞAHSEN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK DERNEĞİMİZİN ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA ULAŞMASI İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA KARARLI BULUNMAKTAYIZ.

DAHA ÖNCEDE ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE İFADE ETTİĞİM ÜZERE, SENELERCE BU DERNEĞİN GENEL KURULUNUN ATATÜRK LİSESİNİN BİR SINIFINDA YAPILMASI UYGULAMASINI KIRIP , TERASIMIZIN YANLARININDA KAPATILMASI SURETİYLE 2018 YILI MART AYINDAKİ OLAĞAN GENEL KURULUNU ÇAY VS. YİYECEK İKRAMLARI İLE BİRLİKTE DERNEK MERKEZİMİZDE YAPMAYA AZİMLİ VE KARARLIYIZ.
BİR AVUÇ ATATÜRK LİSELİ OLARAK KALSAK TA BUNU GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

BU AŞAMAYA KADAR BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN ATATÜRK LİSELİLERE BU VESİLE İLE BİR DEFA DAHA TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLARIMI İFADE EDİYOR, DERNEĞİNİZE SAHİP ÇIKACAĞINIZA OLAN İNANCIMI YİNELİYEREK HEPİNİZE TEŞEKKÜR VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

ALİ FAHİR KAYACAN
AALD BAŞKANI

30.05.2016