DEĞERLİ ATATÜRK LİSELİLER,DEĞERLİ ATATÜRK LİSELİLER,

 

Her eğitim kurumunun, gelecek nesillerin yetişmesinde ve bir ülkenin yetişmiş insan gücüne katkısında çok önemli bir yeri olduğu kuşkusuzdur.

Bununla birlikte ; bazı eğitim kurumları vardır ki , köklü geçmişi, öğretim ve yönetici kadrolarının kalitesi  ile, adeta marka değeri taşımakta ve buna paralel olarak ta, tercih edilen bir konumda bulunmaktadırlar.

İşte, Ankara Atatürk Lisesi 128 yıllık köklü geçmişi ile tercih edilen bir eğitim kurumu olma vasfını geçmişte olduğu gibi halen devam ettirmektedir.

Ankara Atatürk Lisesi, ülkemize her kademede çok büyük değerler kazandırmış olup, kazandırmaya devam etmektedir.

20 NİSAN 2014 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulda, köklü bir geçmişe sahip okulumuz mezunlarından oluşan ve 1976 yılından itibaren 38 seneden beri faaliyetine devam eden Ankara Atatürk Liseliler Derneğinin yeni seçilen Yönetim Kurulu olarak, bayrağı devralmış olmanın sorumluluğu ile derneğimizi daha ileri noktalara taşımak azim ve inancı ile görev yapmaya devam etmekteyiz.

Bilindiği üzere, dernekler gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıdır.Yaşamaları ; üyeleri arasındaki iletişim ve bağın kopmamasının yanı sıra,  üyelerinin destekleri ile de doğru orantılıdır.

Ankara Atatürk Liseliler Derneği ve Ankara Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı (ALEV) , bir çınarın gövdesine bağlı dallar olup, işbirliği ve dayanışma içerisindedirler.

Üyelerimiz ile iletişimin daha sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla, toplu SMS sistemimiz Haziran 2014 de faaliyete geçirilmiş bulunmaktadır.

Ancak, ülkemizde cep telefonu olmayan dönemlerde üye olan bir çok eski üyemizin cep telefonu numaralarının Dernek kayıtlarında yer almaması nedeniyle, ne yazık ki bu gibi üyelerimize toplu SMS sistemi ile ulaşmamız mümkün olamamaktadır. Bunu giderebilmek amacı ile, dernek kayıtlarında sadece sabit telefon numarası bulunan üyelerimize ulaşmak suretiyle cep telefonu numaralarının temin edilmesi ve toplu SMS sistemine dahil edilmeleri yönünde çalışma yapılacaktır.

Bilindiği üzere, yıllık dernek üye aidatı 25,00 TL.sı gibi cüzi bir miktardır.Üye aidatlarının ödenmesinde oluşan zorluk ve masrafı ortadan kaldırmak amacı ile, üye aidatlarının, cep telefonuna gelen mesajın sadece “ EVET” yazılarak cevaplanması sonucu aylık 3,00 TL. lik bir tutarın cep telefonu faturasına ilave edilmesi  suretiyle ödenebilmesini sağlayan Mobil Aidat Ödeme Sistemi 09 TEMMUZ 2014 tarihinden itibaren faaliyete geçirilmiş bulunmaktadır.

Mobil Aidat Ödeme sistemine katılan ve onay veren üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.Kendilerine Mobil Aidat Ödeme mesajı ulaşmış ancak bu güne kadar her hangi bir nedenle Onay cevabı verememiş üyelerimizin de,  “ EVET”  yazıp  8071 numarasına kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır.

Derneğimiz ile ilgili tüm faaliyet ve duyurular  WEB sayfamız aracılığı ile, Toplu SMS sistemi vasıtasıyla ve ayrıca Facebook sayfamızdan da sizlerin bilgisine sunulacaktır.

Özellikle, Ankara Atatürk Lisesinin genç mezunlarının Derneğimize üye olmaları bizleri çok mutlu etmektedir.Genç mezunlarımızı bekliyoruz.

Tüm Ankara Atatürk Liselilere en içten saygılarımızı sunuyoruz.

 

Ali Fahir KAYACAN

AALD Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

16.11.2014